www.baltha.eu

hooaeg suured tšnud kavad video lingid kontakt

1977 Rudens ralli

LÄTIMAA TEEDEL

Tekst: Mati Tarvis
Ajaleht: Kommunismiehitaja
Aitäh: Madis Kers

            22. ja 23. oktoobril toimus Läti NSV teedel autoralli „Rudens 77“(„Sügis 77“). See võistlus on NSV Liidu sõjalis-tehniliste spordialade kalenderplaanis, mis tähendab seda, et sellel võistlusel on võimalik täita meistersportlase normatiivi.
            Läti teedel käis kihutamas ka meie ekipaaž Õunpuu – Vaher. Ralli pikkus oli 806 km. Teed olid väga rasked, 90 km enne võistluste lõppu purunes meie meeste autol sidur. Suurte pingutustega jõuti siiski finišisse. Seda rasket sõitu kroonis ka edu. Meie rallimehed platseerusid kolmandale kohale, olles parim Eesti NSV ekipaaž. Selle võistlusega sai Vello Õunpuu teise meistripalli ja Ivo Vaher esimese. Üldse on vaja meistersportlase normatiivi täitmiseks tulla kolm korda 1.-3. kohale sellistel võistlustel.
            Nüüd ootame Õunpuu ja Vaher sõitu oma rallil „Tehumardi 77“ ja siis valmistuvad mehed järgmiseks võistluseks, mis toimub samuti põhiliselt Läti NSV teedel. See on ralli „Balti meri – rahumeri“. Kui mehed ka siin suudavad tulla 1.-3. kohale, saab Vello Õunpuu meistersportlaseks.
            Hoiame pöialt!

 

Untitled Document Untitled Document Untitled Document