www.baltha.eu

hooaeg suured tšnud kavad video lingid kontakt

1978 Edasi

„EDASI“ KOLHOOSI KORRALDUSEL

Tekst: Kalju Nurme
Aitäh: Madis Kers

            Pärnu rajooni „Edasi“ kolhoosi rallil sõitis 23 ekipaaži sõidu- ja 69 paari veoautol. Vigursõidus osutusid kiireimaks tallinlased Raivo Kolk – Väino Vahesalu 51,8-ga. Esimese ringi pikkus oli 360 km, lisaks tuli võistlejail veel sooritada 8 kiirusvõistlust. Üks põnevamaid oli kihutamine Sauga kolmnurgal, kus edukaim oli Nõukogudemaa meistrivõistluste kahekordne pronksmedalimees Paul-Robert Helk (kaardilugeja Tiit Toomsar), kes läbis kolm ringi rekordilise 7.16,8-ga. Järgnesid V.Lehtpuu – P.Kuningas 7.35,4, R.Kolk – V.Vahesalu 7.46,2.
            Üldse olid esimesel ringil P.-R.Helk – T.Toomsar oma spetsiaalautol veel viiel kiirusvõistlusel parimad. Kongal ja Murakal võitis teine spetsiaalautol startinud paar V.Lehtpuu – P.Kuningas.
            Esimesel ringil muutis võistlemise raskeks tugev udu ja vihm. Selle tõttu oli teelt väljasõitmisi palju. Tugevamatest katkestasid Riho Sigus – Peep Jöffert, Jaan Tuulik – Agu Riis, kahekordne Eesti NSV meister Aadu Viik – Eesti NSV teeneline õpetaja Hain Hiieaas jpt. Esimese ringiga lõppes sõit veoautodel. Neist jõudis finišisse 56. Teisel ringil võitsid P.-R.Helk – T.Toomsar ja V.Lehtpuu – P.Kuningas kumbki kaks lisavõistlust. Sõiduautosi lõpetas 13.
            Rõhutama peab seda, et paljud autosportlased on minetanud lugupidamise liikluseeskirjade vastu. Neljas punktis tehtud kiiruskontrollil sai karistada üle 20 ekipaaži.

Pilk protokolli:
1.klass („Žiguli“ 2101 ja 21011)
            1. Valdur Lambing – Jüri Triisa (Nuia EPT)
            2. Raivo Kolk – Väino Vahesalu (TAV)

2.klass („Žiguli“ 2103 ja 2106, „Moskvitš“)
            1. Mart Müristaja – Riho Reits (vabrik „Kalev“)
            2. Harry Kohtring – Paul Madis (Põltsamaa EPT)

3.klass („Volga“)
            1. Mati Meriloo – Mati Mumm (Tartu ATP)
            2. Jüri Kaelusoo – Edgar Põlma (Pärnu ATP)
            3. Elmo Lõhmus – Martin Saaver (Pärnu ATP)

4.klass (spetsiaalautod)
            1. Paul-Robert Helk – Tiit Toomsar (Vinni NST)
            2. Vello Lehtpuu – Peeter Kuningas (Vinni NST)

Veoautod
            1.Jüri Mummo – Rein Sarapuu (Rapla KEK)
            2.Juhan Noode – Jüri Vassiljev (Rapla KEK)
            3.Viktor Ivanov – Jaan Metssalu (Rapla ATB)

Absoluutne arvestus
            1.Helk – Toomsar
            2.Lehtpuu – Kuningas
            3.Lambing – Triisa

Meeskonnad

Sõiduauto:
            1.Vinni NST
            2.Pärnu ATP
            3.Tartu ATP

Veoautod
            1.Rapla KEK
            2.Rapla ATB
            3.Tartu rajooni TSK I

 

EDASI RALLI

Aitäh: Madis Kers

            Ain Pilt, Eesti Autospordiföderatsiooni presiidiumi liige, ralli komissar: “Võistlused olid hästi korraldatud. Kiire ja huvitav rada (rajameister ja distantsi ülem Aarne Joala), korralik toitlustamine, avadefilee, pidulik lõpetamine, ruumid. Eraldi peab märkima meil tavatut auhindade rohkust. Lisakatsete edukamaid pidas meeles 12 majandit! Soovida jättis rajakohtunike töö mõnes kontrollpunktis. Kuid olid nad ju enamasti kohalikud entusiastid, kel kogemusi alles napilt (“Edasi” ralli oli esimene sportlik autoralli Pärnumaal). Ja kaadrit kasvatavad võistlused! Peab ütlema, et “Edasi” ralli tuli üldse väga õigel ajal. Aastat viis-kuus tagasi oli Pärnu Autobussi- ja Taksopargis mõnigi tugev ekipaaž. Jõuti koguni NSV Liidu taliralli hõbemedaliteni (meistersportlased Endel Koger ja Elmo Lõhmus). Kuid siis ühistegevus soikus. Uut elevust tõi tuntud jalgratturi, omaaegse rahutuuri aktiivseima Peep Jöfferti tulek autosporti. Jöffert on paari aastaga ka sel alal jõudnud meistrikandidaadini. Kuid “oma rallini” jõuti ikkagi tänu “Edasi” meestele.
            Väga hästi laabus koostöö Pärnu rajooni autoinspektsiooniga. Ralli on juhimeisterlikkuse ja liiklusdistsipliini kool nii osavõtjatele kui kaasaelajatele! Tõepoolest, miks meil ei võiks olla üks maamehelikult toekas PÕRSARALLI!”

 

 

 

Untitled Document Untitled Document Untitled Document