www.baltha.eu

hooaeg suured tšnud kavad video lingid kontakt

1979

AUTOD LUMES

Tekst: Olev Roosma
Aitäh: Madis Kers

            Rakvere rajoonis Uhtna kolhoosi maal peeti Eesti NSV meistrivõistlused autode lumerajasõidus. Võistlustules olid võidusõiduautod kahes klassis: kuni 1300cm³ (Žiguli 2101 ja Zaporožets) ja kuni 2400 cm³ (Volga).
            Klassis 1300 cm³ oli osavõtjaid 23, finaali pääses neist 16. Võisteldi viies voorus, igaühes neli starti.
            Juba esimeses voous saavutasid parima tulemuse I.Peedu, V.Mättik, R.Kolk (kõik Tallinna Autoveod) ja isiklikul autol startinud T.Rääsk. Nemad neljakesi ja M.Martin (SK Sõprus) jäidki peamisteks medalinõudlejateks. Viimases voorus piisas V.Mättikul teisest kohast, et kokkuvõttes esimeseks tulla.

Lõppjärjestus:
            1. V.Mättik
            2. T.Rääsk
            3. I.Peedu
            4. M.Martin
            5. R.Kolk

            Volgadel asus starti 21 võistlejat. Selles klassis olid neljandaks vooruks
parimad väljavaated H.Metsal, E.Tuikenil, R.Raunal, U.Armeil, I.Raissarel ja M.Virkojal. Viiendaks vooruks olid medalijahile jäänud veel H.Mets, E.Tuiken ja R.Raun. Otsustava viimase sõidu võitis H.Mets (Tallinna Taksopark) kes osutus 20 punktiga ka kokkuvõttes parimaks. Ühe punktiga jäi temast maha võistkonnakaaslane R.Raun, kolmas oli E.Tuiken (Paide autobaas). Järgnesid I.Raissar, U.Armei ja A.Viik.
            Ladusa võistluse eest (korras rada, kohtunikel head tööolud) tuleb tänada Uhtna kolhoosi aktiivi, kes tegutses Evald Mäemurru eestvedamisel.
            Hämmastama paneb ALMAVÜ Eesti NSV Keskkomitee töötajate vastutustundetu suhtumine vabariigi meistrivõistlustesse. Organisatsioon, kes peaks täielikult vastutama meistrivõistluste eest, ei andnud korraldajatele vähimatki abi. Ei vaevunud ka oma esindajat kohale saatma. Isegi diplomitest näikse ALMAVÜ juhtkonnal kahju (või puudus) olevat, sest Uhtnasse saadeti vaid medalid ja needki graveerimata. Nii said värsked vabariigi meistrid koos medalitega spordiühingu “Jõud” AMK diplomid (Uhtna kolhoos oli auhinnad välja pannud).

 

Untitled Document Untitled Document Untitled Document