www.baltha.eu

hooaeg suured tšnud kavad video lingid kontakt

1984 Hans Rüütli karikavõistlused

AUTOD HIPODROOMI JÄISEL RAJAL

Tekst: Henn Saarmann
Aitäh: Madis Kers

            Laupäeval ja pühapäeval tunglesid tuhanded spordihuvilised Tallinna hipodroomil. Kõik tulid uudistama, kuidas autod kihutavad jäisel 1050 m pikkusel ovaalil ja milline on jõudude vahekord sel aastal. Mängus olid Eesti NSV meistrivõistluste medalid lumerajasõidus ja aumeistersportlase Hans Rüütli igavesti rändav hõbekarikas.
            Spordiklubi „Tempo“ tegevus on mitmepalgeline ja lai. Taksojuhtide meelisala on muidugi autosport. Ka rallisõidu populariseerimisel olid Tallinna taksojuhid esimestes ridades. Tuletame meelde omaaegseid nimekaid rallisõitjaid, nagu NSV Liidu meistrid Aleksander Tõkke, Alfred Saarm, Gunnar Holm, Hans Rüütel, Valter Hännikainen, viimastel aastatel vennad Metsad, kes on taksojuhtide hulgast pärit.
            „Tempo“ klubi kauaaegne juhataja Ilmar Pendre ütles eile võidusõidulembelise kollektiivi kohta järgmist: „Üheksandat korda oli mängus Hans Rüütli karikas. Rahvusvahelise ralli „Baltika 84“ eel oli osalejate arv rekordiline ja ka sõidud pingelised. Külalisvõistlejad vennasvabariikidest rühkisid igas sõidus punktikohtadele. Toredat sõitu tegi moskvalane Vladimir Goltsov oma „Moskvitšil“. Ta oli ka kuni 1600-kuubikuliste mootorite klassis parim.
            Pidu tuli ka meie tänavale. Kogenud autosportlane Aadu Viik on aastaid üritanud auhinnalistele kohtadele pääseda, kuid ikka on midagi seganud. Eile sõitis taksopargi töökoja meister kindlalt – võitis kõik viis sõitu ja pälvis maksimaalse 20 punktiga Hans Rüütli rändkarika.
            Üheksandad Hans Rüütli karikavõistlused õnnestusid igas mõttes. Aitäh kõigile abilistele, eriti peakohtunik Valdi Odarile ja Helvi Merirannale.“
            Kahel võistluspäeval nägime närvekõditavaid sõite, elasime kaasa mitmetele ebaõnnestumisele. NSV Liidu rallimeistrivõistluste hõbemedalimees Ivar Peedu oli neljas finaalsõidus teinud kibedat sõitu ja teeninud maksimaalse 16 punkti. Viies ja viimane sõit viis auto lumevalli ning auto tagasisaamine rajale röövis palju kallihinnalisi sekundeid. Nii läks käest üldvõit.
            Laupäeval, 11.veebruaril on Tallinna hipodroom taas lipuehtes – siin toimub rahvusvahelise ralli „Baltika 84“ esimene kiiruskatse.
           
Pilk protokolli.

1600cm³ (42 võistlejat):
            1. Vladimir Goltsov (TSK „Planeta“)
            2. Janis Zukauskas (Läti)
            3. Ivar Peedu (Tallinna Autoveod)
            4. Aleksandr Graif (TSK „Planeta“)
            5. Aleksandr Kotljar (VAZ)
            6. Hardi Mets (Mobile)
            7. Viktor Oreškin (Vinni NST)

2500cm³ (27 võistlejat):
            1. Aadu Viik (Tempo)
            2. Heldur Kuusing (Tempo)
            3. Väino Tupits (Tempo)
            4. Enn Loog (Tempo)
            5. Ülo Tohv (Pärnu ATP)
            6. Margus Virkoja  (Paide ATB 13)

 

Untitled Document Untitled Document Untitled Document