www.baltha.eu

hooaeg suured tšnud kavad video lingid kontakt

1986 Aavo Palliku mälestusvõistlused mäkketõusus

RASKE ON SEE MÄKKETÕUS

Tekst: Elmar Levant
Aitäh: Madis Kers
           
            IX Avo Palliku mälestusvõistlused sõiduautode mäkketõusus peeti Tallinna Katsetehase “Estoplast” aktivistide korraldusel eeskujulikult.
            Võistlusraja ettevalmistamisel olid Tallinna Teedeehituse Ekspluatatsiooni Valitsuse töömehed tublisti vaeva näinud ja nii said tuhanded pealtvaatajad nelja tunni jooksul toreda vaatemängu.
            Eraldi arvestust peeti neljas klassis, ringi pikkus kõigil 650 m.
            Oodatult näitasid kiiret sõitu spetsiaalautodel startinud nimekad mehed: vaid 18 sajandiksekundit lahutas kolme paremat – Raido Rüütlit, Eedo Raidet ja Heiki Ohut.
            Standardautode kiireim oli 8.klassi võitja Peeter Sokk, kelle aeg oli absoluutselt kuues. 7.klassis võidutses Mihhail Orlov ja “Volgal” Toivo Vainlo.
            Pinge tõusis, kui 12 paremat alustasid 1640 m pikkust suurt ringi, mis pidi selgitama absoluutvõitja. Veatu sõidu tegi eelvõistluse neljas Joel Tammeka, korrates sellega viis aastat tagasi saadud esikohta. Tema poolt näidatud aega ei suutnud ümber sõita ei H.Ohu, R.Rüütel ega E.Raide.
            Igavesti rändava kristallvaasi on kaks korda võitnud H.Ohu (78 ja 83), V.Õunpuu (79 ja 80), E.Raide (84 ja 85) ja J.Tammeka (81 ja 86), ühe korra on võitnud R.Rüütel (82).
            Suur osa meie paremikust stardib juba reedel Saaremaal – Tehumardi autorallil.

 

Untitled Document Untitled Document Untitled Document