1981 Aavo Palliku mälestusvõistlused mäkketõusus

TORE VÕIDUSÕIT PIRITA-KOSEL

Tekst: Kalju Nurme
Aitäh: Madis Kers

Aavo Palliku mälestusvõistlustel autode mäkketõusus tegi kaasa ligi poolsada võidusõitjat – kogu meie vabariigi selle ala paremik. Eelsõitudes selgusid kolme klassi parimad. 7.klassis („Žiguli 21011“) võitis mitmekordne Eesti meister mitmevõistluses Mati Martin (TSK Sõprus) 44,15 sekundiga. Järgnes rallisõitja Ando Nõel (Harju KEK) 44,77-ga. Kolmandaks platseerus Dmitri Bogoslovski (RPI Põllumajandusprojekt) 45,14.  8.klassis (Žiguli 2103 ja Moskvitš) saavutas teisena startinud suurmeister Aarne Timusk (Harju KEK) toreda tulemuse 45,93, ent lõpuks piisas sellest ainult seitsmendaks kohaks. Tema järgi startinud meeskonnakaaslane Toomas Diener läbis raja 47,31 sekundiga (8.koht). esikoha pälvis kahekordne NSV Liidu rallimeister Volga klassis Hardy Mets 43,81 sekundiga. Teine koht kuulus Aadu Viigile (mõlemad SK Tempo) 1,22 sekundit nõrgema ajaga. Kolmas oli kahekordne Eesti meister hipodroomisõidus Raido Rüütel (Kalevi KAMK) 45,24-ga. Eelmise aasta võitja Ivo Juhkami (Harju KEK) lõpetas viiendana 45,64. Spetsiaalautodel oli küll kirjas viis suurmeistrit meie maa koondislast, kuid toredalt üllatasid hoopis meistersportlased Olavi Ellermann (Sõprus) ja Viktor Oreškin (Vinni NST), saades ajad 42,10 ja 42,86 sekundit. Kolmanda auhinna viis koju 16-kordne NSV Liidu mootorratta ringrajameister Lembit Teesalu (Vihur) 43,15. Järgnesid suurmeister Eedo Raide (Eesti NSV MN a/b) 43,20,  5. kahekordne mälestusvõistluste peaauhinna omanik suurmeister Vello Õunpuu (Harju KEK) 43,42.
            Peaauhinnale lubati sõitma 20 paremat. Mitu aastat kristallvaasi võitmist üritanud Joel Tammeka ei vääratanud ja tulemusega 1.17,20 jäi ta teistele püüdmatuks (finaalsõidu rada oli 300 meetrit pikem).