www.baltha.eu

hooaeg suured tšnud kavad video lingid kontakt

1983 III Vasalemma rallikross

HARJU KEK-I KOLMAS RALLIKROSS

Tekst: Valter Pärtli
Aitäh: Madis Kers

            Harju KEK-i kolmas rallikross tõi laupäeval Vasalemma rajale 14 võistlejat ja tuhandeid huvilisi. Külalisvõistlejaid tuli Leedust (Eugenius Tumalievicius ja Gailutis Štelmokas), Lätist (Janis Žukauskis) ning hilinemisega jõudis kohale Viktor Moskovskihh Odessast.
            Kas seda siiski pole vähe? Eesti NSV Autospordiföderatsiooni rallikomitee esimees, meie parim rallisõidu asjatundja Meelis Arumeel: “Rallikross on suhteliselt uus ala. Harju KEK-i kõrval korraldavad rallikrosse veel tehnikaspordiklubi “Sõprus”, Rakvere “Autom” Aluveres, nüüd ka Võru tehnikaklubi “Võrukivi” karjääris.
            Rallikrossiks sobivad korda seada vanad ralliautod, sest iga krossivõistluse järel vajavad nad kõvasti haamritööd. Eestis leidub selliseid sõidukeid, mis ralliteedele enam ei kõlba, kuid rallikrossiks küll. Nähtavasti peame ässade valduses olevad sõidukid andma noorematele, kes siis autod korda teeksid ja rallikrossile tuleksid.”
            Tõepoolest, uusi sõitjaid oleks hädasti vaja spetsiaalautode klassi. Standardautodel kubatuuriga 1600 cm³ ja “Volgade” klassis meil sõitjaid jätkub. Eks suhteliselt väike osavõtjate arv tegi mõne eelsõidu vähe huvipakkuvaks ja alles finaalsõitudes nautisid pealtvaatajad sõidurõõme ja toetasid aplausiga sportlasi.
            Harju KEK-i 3. rallikrossi võistlusrada oli võrreldes eelmise aastaga muudetud. Raja oikkuseks mõõdeti ümmarguselt 1300 m, võistlusrajale oli valmistatud S-kurv, kus mitmedki mehed liiga suure kiiruse pärast pidid lõivu maksma ja nende autod tegid mõned uperpallid. Liiga julge sõit viis külili ka esimese rallikrossi võitja suurmeister Heiki Ohu auto, Urmas Kase Harju KEK-ist, leedulase Gailutis Štelmokase.
            Eelsõitude tulemuste põhjal (kahe parema sõidu kohapunktide summa) reastusid mehed nii: Eedo Raide, Joel Tammeka, Vallo Soots, Viktor Oreškin, Vello Õunpuu, Raido Rüütel, Viktor Moskovskihh, Urmas Kask, Janis Žukauskis, Jüri Triisa, Heiki Ohu.
            Alustati finaalsõitudega, kus võistlejail tuli kihutada kuus ringi. C-finaalis tulid rajale Moskovskihh, Žukauskas, Triisa ja Ohu, sest Urmas Kask loobus. Ohu üritas edasipääsu B-finaali, kuid see ei õnnestunud ja Moskovskihh lõpetas võitjana (aeg 6.58).
            B-finaal. Rüütel juhib, Vello Õunpuu pigistab autolt mis suudab, kuid masin jääb lõrisedes rajapervele. Moskovskihh suudab kahevõistluses Oreškinit viimasel ringil võita ja hakkab Rüütlit püüdma. Raido Rüütel sõidab kindlalt ja võidab.
            A-finaal. Neli autot ja neis neli nimekat sõitjat – suurmeistrid Eedo Raide, Vallo Soots, Joel Tammeka ja meistersportlane Raido Rüütel. Maruline algus ja plekikolin. Väike eksitus viib rajalt karjääri Vallo Sootsi, Raido Rüütel vääratab S-kurvis. Uhkes üksinduses lõpetab Eedo Raide, tema järel Joel Tammeka.

Harju KEK-i III rallikrossi 6 paremat:
            1. Eedo Raide (RSK “Mobile”)
            2. Joel Tammeka (EEKMM)
            3. Vallo Soots (“Sõprus”)
            4. Raido Rüütel (Karksi kolhoos)
            5. Viktor Moskovskihh (Odessa “Dünamo”)
            6. Viktor Oreškin (Vinni NST)
            Harju KEK-i rallikrossi esimene võitja oli Heiki Ohu teine Vallo Soots ja nüüd kolmas Eedo Raide.
            Järgmine rallikross toimub 27.augustil Aluveres, kus peetakse Eesti meistrivõistluste I etapp.

 

Untitled Document Untitled Document Untitled Document